חומצה היאלורונית – בסיס לשמירה על בריאות העור

חומצה היאלורונית (נקראת גם היאלורונאן או היאלורונאט) היא פוליסכריד (שרשרת של סוכרים) טבעי המופרש ע"י תאים הנקראים פיברובלאסטים וממלא את החלל הבין תאי של רקמות גופנו וגופם של כל בעלי החיים. ניתן להעריך שאדם השוקל  70 ק"ג נושא בגופו כ-15 גרם חומצה היאלורונית, כאשר שליש מכמות זו מפורק ובמקומו נוצר חומר חדש מידי יום. הפירוק נעשה על ידי חלבון ספציפי הנקרא היאלורונידאז ( Hyaluronidase).

חומצה היאלורונית חיונית לרקמות השונות ומעניקה לחות לעור. בנוסף, היא משמשת בסיס לחלבונים חשובים כקולגן ואלסטין המעניקים לעור נפח, חוזק וגמישות. לחומר זה שימושים רבים ברפואה מאז 1970, בין היתר בניתוחי עיניים, באורטופדיה, כמאיץ ריפוי רקמות לאחר ניתוחים ועוד. לרפואה אסתטית נכנסה החומצה ההיאלורונית לשימוש לפני כ-20 שנים  ואושרה לשימוש לצרכים קוסמטיים בארה"ב בשנת 2003.

עם השנים, מאגר החומצה ההיאלורונית כמו גם זה של הקולגן וחלבונים אחרים הולך וקטן, העור מאבד נפח, נעשה דליל, מקומט ויבש ומתקבל מראה חסר ברק ומבוגר. התכונות ההיגרוסקופיות הייחודיות של חלקיקי החומצה ההיאלורונית מקנות להם את היכולת לקשור מים ובכך להעלות את רמת הלחות  ולרכך את העור, להעניק מיצוק ומראה בריא וצעיר יותר.

GIGI  החלה לשלב את החומצה היאלורונית במוצרי מכון ובמוצרים להמשך טיפול בבית בתחילת שנות ה-2000. בתחילה שימשה החומצה כחומר לחות היוצר שכבה הידרוסקופית על העור. המולקולות הגדולות ספחו לחות מהאוויר מצד אחד ומנעו התנדפות של הלחות הטבעית. עם השנים והתפתחות המחקרים על יעילות החומצה היאלורונית פותחו חומרי גלם חדשים  המאפשרים לכימאים לשלב גדלים שונים של מולקולות (הנמדדות בדלתון) שמסוגלות לחדור את שכבת התאים העליונה וליצור מאגר לחות פנימי.

20 שנים לאחר יצירת הקרם הראשון עם חומצה היאלורונית השיקה  GIGI  קרם חדשני שמשלב את כל החידושים הטכנולוגיים הקיימים היום בעולם הטיפוח – . 3D Hyalo Fill בקרם שלושה סוגים של חומצה היאלורונית, חלקם עטוף במוליכים מיקרוסקופיים, המסוגלים לתקן יובש עמוק בעור ולמלא קמטים.


נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות | כל הזכויות שמורות לאקדמיה ליופי עפולה