טיפים ומאמרים

 

קרם החמצן 3% של צבעי רפקטוסיל מומלץ לחיטוי עור הפנים לאחר הוצאת קומודונים......נסי ועשי לנו לייק.

 

- כדי שלק יחזיק לאורך זמן ארוך מהרגיל, רצוי למרוח מייבש לק רק לאחר מספר שעות לאחר מריחת הלק, ולמחרת שכבה נוספת של מייבש לק. 

 

טיפים לאיפור והתאמת צבעים: - על אישה, או גבר, בעלי שיער אדמוני-כתמתם (ג´ינג´ים) ונמשים בפנים, להימנע מביגוד (או איפור) שהצבעים השולטים בו הם כתום, צהוב, חרדל וכו´. גוונים אלה יגרמו לחיוורון הפנים וישוו להופעה מראה חד-גוני. - על אישה, או גבר, בעלי עור ורוד, אדום, סמוק, בעל פצעונים אדמדמים, הנוטה להסמיק מהתרגשות או מחום, או בעלי סומק טבעי רב בפנים, להימנע מללבוש (או להתאפר) בגווני ורוד אדמדם. צבעים אלו ידגישו את הגוון האדום שבעור וישוו לו מראה חד-גוני ומשעמם. - לבעלי גוון עור צהבהב-ירקרק (זית), כדאי להימנע מביגוד (ואיפור) בגווני צהוב-לימון, זית, ברונזה וחאקי. צבעים אלה ידגישו את גוון העור ויצהיבו אותו יותר. גוון עור זה ניתן לראות אצל אנשים בעלי עור כהה. בכדי לבדוק אם גוון העור הוא אכן כזה אפשר להצמיד לצד אחד של הפנים בקבוקון שקוף ובו שמן זית טהור ולצד השני של הפנים להצמיד בקבוקון ובו תה לא כהה מדי. אחד מהגוונים האלה יהיה דומה יותר לגוון העור. מי שגוון עורו לא שייך לאף קבוצה שצוינה לעיל, חופשי ללבוש ולהתאפר בכל צבע וגוון בו יחשק.

 

עם התקדמות הגיל וחשיפות חוזרות ונשנות לשמש יכולים להופיע כתמים חומים על העור. הם יכולים להופיע בפנים, במחשוף, בזרועות, בידיים וברגליים... בקיצור, בכל חלקי הגוף הגלויים והחשופים בקביעות לקרני השמש. הם אכן משקפים את הזדקנות העור ומהווים פגם אסתטי רציני.

 

כיצד נוצרים הכתמים החומים?

הפיגמנטציה של העור מתבצעת על ידי מלנוציטים, בלוטות חד-תאיות שנמצאות בתוך השכבה הבסיסית של האפידרמיס, והם אחראיים לייצור מלנין. מלנין הוא שנותן לעור את צבעו ומבטיח הגנה מפני מתקפות הקרניים האולטרה-סגולות.

המלאנוציט עובר השפעות סביבתיות: שינויים תרמיים, קרינה, פגיעות כימיות, טראומות מכניות וכו`. כל הגורמים האלה משפיעים על התפתחותו, על שינויים שחלים בו, הפעילות שלו ועל הזדקנותו. עם הזמן פוחתת הרגישות של האפידרמיס לקרינה אולטרה-סגולה חזקה והייצור של פיגמנטציה מגנה נעשה יותר ויותר קשה.

ההזדקנות של מערך המלנוציטים מתבטאת בשלוש רמות:

* מספר המלנוציטים יורד, מה שמביא להפחתת היכולת ליצור מלנין ועקב כך יש פחות פיגמנטציה.

* מלנוציטים מסוימים נהרסים עקב העובדה שהם מתמזגים עם האפידרמיס, ואז נוצרים אזורים לבנים.

* באזורים חשופים במיוחד לקרני השמש מתחילים המלנוציטים, המגורים מאוד, לצמוח בגודל, מה שמביא לייצור יתר של מלנין וגורם לייצור של כתמים חומים.

 

מה לעשות נגד הכתמים החומים

כדי למנוע את ההופעה של כתמים חומים או כדי למתן את הצבע ואת גודל הכתמים שכבר קיימים, חובה לווסת את סינתזת המלנין. המלנין נוצר על ידי תגובה ביולוגית של גרגרים הנמצאות בתוך המלנוציטים. ברוב המקרים פועלים תכשירים נגד פיגמנטציה בעיקר על ידי בלימת התגובה הזאת ועל ידי עיכוב הפעילות של האנזים האחראי לייצור דופאקינון, הצורה הטרומית של המלנין.

קיימת דרך חדשה, מקורית לחלוטין, המבוססת על המידע הבא:

את הפיגמנטים של המלנין ניתן לסווג באופן סכימתי לשתי קבוצות:

* אוימלנינים (eumelanines) או פיגמנטים מצבע כהה;

* פאיומלנינים (phaeomelanines) עם פיגמנטים בצבע בהיר.

אפשרי, אפוא, לסייע לייצור פיגמנטים בצבע בהיר תוך כדי בלימת היצור של פיגמנטים בצבע כהה.

 

 

אקנה היא מחלת עור חיידקית, אשר במהלכה יש חסימה והפרשת יתר של בלוטות החלב של העור. הדבר מתבטא בהופעת פצעים אדומים ומוגלתיים היכולים להופיע בעיקר באזור הפנים והצוואר. הסיבות למחלה נובעות לעיתים מפעולת יתר של הורמונים גבריים (גם אצל נשים), תורשה, תזונה, השמנה ומתח. למרות שנהוג לחשוב כי מדובר במחלה הפוקדת מתבגרים בלבד, קיימים סוגי אקנה רבים התוקפים נאשים בכל גיל, ביניהם גם אקנה הריון הנגרם בשל פעילות יתר הורמונאלית במהלך ההיריון ולאחריו.

טיפול באקנה עפ"י דרגת החומרה : קיימות דרגות חומרה שונות לאקנה. החל ממספר פצעונים ספורדיים הניתנים לטיפול ע"י מריחה מקומית של משחה, וכלה במקרים קשים יותר בהם הפנים והצוואר זרועים בפצעים מוגלתיים. איך מטפלים?

כאשר מדובר בנשים הסובלות מהופעה של אקנה קשה יחסית, טיפול אפשרי הוא נטילת גלולות המכילות מינון גבוה של הורמונים נשיים. דרך יעילה נוספת לטיפול באקנה היא נטילת כדורים דוגמת רואקוטן. חרף יעילותם, הבעיה המרכזית בנטילת גלולות וכדורים לצורך טיפול באקנה, היא תופעות הלוואי שלהם. ברואקוטן מדובר על איסור לחשיפה לשמש, בגלולות מדובר על תקופת הסתגלות המלווה לעיתים בבחילות, תחושת נפיחות ועוד. למרבה המזל התפתחויות טכנולוגיות מזמנות לנו גם אפשרות נוספות שאינן נופלות ביעילותן.

טיפול באקנה- השיטה הטכנולוגית                                                                                                                                        דרך חדשה יחסית ויעילה במיוחד להתמודדות עם מטרד האקנה היא באמצעות טיפול פוטותראפי. הכוונה היא לטיפול באמצעות פס אור כחול: האור מוקרן על האזור הנגוע וגורם לחיידק להפריש חומרים הגורמים להרס עצמי שלו. מדובר בטיפול חיצוני ללא תופעות לוואי האורך בממוצע כעשרים דקות, ולרוב כעבור 10 טיפולים ניכר שיפור משמעותי. בשלב הבא ניתן להיעזר בטיפולים כמו פילינג והבזקי אור כדי לסייע לעור להתחדש ולחזור למרקם קורן ובריא.

 

 

מאז, שנות ה-60, לא הייתה תקומה כזאת לאיפור הגראפי- סגנון האיפור שבנה אייקונות כמו ברידג'יט בארדו וסופיה לורן.  איפור ציורי, מדויק ומלוטש הממסגר את העיניים בעזרת אייליינר. התוצאה: חדות שיקית והגדרה מחודשת של אזור העיניים לכיוון החתולי. טרנד האיפור הגראפי מאפשר אין סוף סגנונות איפור מהקו הטבעי והדק ועד הרוקיסטי, הסקסי והמלוכלך.

דרך שתי נקודות לא עובר רק קו אחד
אמני האיפור הבינלאומיים אינם יכולים בלעדי הקו הגראפי המדגיש והמגדיר מחדש את צורת העין ומציעים מספר אפשרויות ופרשנויות לטרנד:
טבעי- קו דקיק המתחבא לו בין הריסים ועוקב אחר צורת העין. מתאים לכולן, בכל גיל.
חתולי- קו שמתחיל דק, מתעבה ומתרומם בזוויות החיצוניות של העיניים. אידיאלי למראה שיקי עם קריצה לשנות ה-60.
רוקיסטי - קו עבה ומשולש שלא ניתן להתעלם ממנו, מלווה במשולשים בולטים בזוויות העיניים. מחמיא לחובבות האקסטרים .
פתוח- קו אייליינר עליון מקביל לקו אייליינר תחתון מבלי שאלה נפגשים. נוהגים להדגיש את הפתח בין שני הקווים הגראפיים האלה בעפרון לבן.

תקומת האייליינר
אחרי כמה עשורים של עפרונות וצלליות, בהם מסגרנו את  העיניים ברכות, טשטשנו קווים ועגלנו פינות, הגיע הזמן לחזור לדבר האמיתי: הקו שגם קליאופטרה ונפרטיטי לא יכלו בלעדיו. האייליינר המודרני, בשונה מהכחל עתיק היומין מגיע במבחר עצום של טקסטורות ואפשרויות: מאייליינר ג'ל ואייליינר קרם מקצועיים שלצידם מברשת ייעודית ועד אייליינר טוש דמוי עט למתחילות.
האייליינר נחשב למוצר איפור נחשק שנשים נמשכות אליו וחוששות ממנו בו זמנית. הוא דורש דיוק ומיומנות גבוהה, לכן יש כאלה שבוחרות אפילו לא להתחיל... עבור המתקשות נציין כי בעידן האיפור הגראפי ישנן פתרונות אפילו ליד הרועדת ביותר ובכל מקרה כדאי לקחת את הזמן ולהתאמן מול המראה לפני הדייט הגורלי.

מברשות איפור למתחילים
ממש כמו בכיתה א', יש תלמידים שקשה להם לשרטט קו מדויק.  בעבורם פותחה המצאה לשיפור האחיזה: מברשות איפור תלת מישוריות, אשר ממש כמו עפרון משולש צלעות המיועד לתלמידים דיסלקטיים ודיסגראפיים, פותר בהינף המכחול את חרדת הביצוע של משרטטות הקווים.  
הסוד טמון באחיזת המברשת אותה מאפשרת  ההמצאה החדשה מאפשרת תוצאות של איפור מקצועי גם לאלה שאין להן גישה, יד יציבה או ידע קודם בתחום. ידיות המברשות המשולשות והעבות מאפשרות שימוש בכל מרקם של אייליינר  או צללית  ליצירת מראה אופנתי כיד הדמיון הטובה. 

מסדר המפקד גם לריסים

האייליינר מתחנן לתוספת ריסים מלאכותיים, אך לא כל אחת תקדיש זמן ומאמץ להדבקת סט של ריסים שלא מהטבע. במיוחד עבור העסוקות מגיע פטנט חדש- סיבים לעיבוי הריסים. בלי הדבקה ובלי בלגן. פשוט מורחים מעט מסקרה רגילה, מניחים מעליה שכבה של סיבים, הנתונים במיכל דומה למסקרה עם מברשת סלילית ומקנחים בשכבה נוספת של מסקרה. וזהו, תוך דקה אתן מצוידות בריסים של כוכבת קולנוע ויכולות להתחיל לעפעף...

 

 

אין מי שמבקרת אצל קוסמטיקאית ולא מתלבטת בשאלה האם לרכוש מהקוסמטיקאית מוצרי טיפוח מצד אחד, הרי מדובר בבעלת מקצוע שמכירה היטב את עור המטופלת. מצד שני, מדובר במוצר שלעתים קשה להתחקות אחרי ה"אבא ואמא" שלו. ההחלטה צריכה להישען על מספר שיקולים.

ההבדל נעוץ במינון

אחד ההבדלים המשמעותיים בין תכשיר הנמכר במכירה נקודתית לעומת תכשיר מדף הנמכר ברשתות הפארם הוא המינון של החומרים הפעילים, כשמוצר המדף לרוב יכילו מינון נמוך יותר של חומרים אלה, כדי להתאים למכנה משותף רחב ככל האפשר של משתמשות.

התייחסות לצרכים אישיים נקודתיים

מעבר לנושא של מינון החומרים, נכנס לתמונה ההיבט של ההתאמה האישית. חברות הטיפוח מנסות לתת מענה לכמה שיותר צרכים באמצעות קרמים שמתאימים לסוגי עור שונים, אך כמובן יש להן מגבלות מובנות. מבחינה הזאת, רכישה אצל קוסמטיקאית המכירה היטב את סוג העור ואת צרכיו מאפשרת התייחסות לצרכים נקודתיים יותר , הן בשלב בחירת הקרם והן בשלב שאחרי השימוש, במקרה שמתעוררות בעיות.                                                     בקניית מוצרי טיפוח אצל הקוסמטיקאית קיים היתרון של התאמה מלאה של המוצר לצורכי עור הלקוחה, הדרכה וייעוץ אישיים וכן כתובת מוכרת למקרה של בעיה כלשהי .

 

השמש לא ממש עושה טוב לעור שלך, כמו שאת יודעת, והיא אפילו ממש מסוכנת. היום כבר כולן יודעות שאין דבר כזה שיזוף בריא, בטח ובטח כשמדובר בשמש הישראלית. אבל אם את לבנבנה ורוצה להיראות קצת יותר אפויה, איך בכל זאת תוכלי לקבל מראה קייצי ושזוף מבלי לצלות את עצמך תחת קרניים אולטרה סגולות? הברונזרים, או בשמם העברי משזפים, יגיעו לעזרך לעת צרה. רק לפני שאת מתחילה להשתמש, קבלי כמה כללי אצבע.

ברונזרים: עשי ואל תעשי

הברונזר הוא מוצר איפור שמטרתו היא שיזוף עצמי. את יכולה למצוא ברונזרים במבחר גדול של גוונים ומרקמים: זוהרים, מוזהבים, מאט, בגווני חום טבעי, קפה או ברונזה, ועד גוונים מתוחכמים עם נגיעות של כתום. הצעד הראשון שלך יהיה, אם כן, לבחור את הגוון שמתאים לגוון עורך הטבעי, או לבחור בברונזר אוניברסאלי שמתאים לכל גוון עור.

ברונזרים מגיעים גם בצורת אבקה מפוזרת, תחליב או אבקה דחוסה. אחרי שבחרת את הגוון המתאים לך הקדישי שניה או שתיים לבחירת התצורה הרצויה לך, וכדאי לזרום עם זו שאת מורגלת בה: אם את רגילה להשתמש בפודרה דחוסה, קחי לך ברונזר דחוס.

 

 

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות | כל הזכויות שמורות לאקדמיה ליופי עפולה